Naprawa kanalizacji to wyzwanie, które niesie ze sobą wiele problemów: konieczność znalezienia wykwalifikowanej ekipy remontowej, wysokie koszty, stracony czas i pokłady brudu oraz kurzu do posprzątania. Chcąc częściowo zniwelować te niedogodności warto rozważyć zatrudnienie fachowców, którzy pracują metodą bezinwazyjną – bez kucia rur i naruszania całości systemu kanalizacyjnego.
Kiedy sprawdzi się bezinwazyjna naprawa kanalizacji?
Naprawa kanalizacji bez kucia to doskonała alternatywa dla czynności naprawczych przeprowadzanych metodami klasycznymi w sytuacji, gdy dostęp do instalacji jest bardzo ograniczony. Dotyczy to zwłaszcza przypadków, kiedy system rur umiejscowiony jest na sporej głębokości pod ziemią lub w przestrzeni narażonej na intensywny ruch pojazdów mechanicznych. Metoda ta sprawdza się także idealnie, kiedy pracom przy rurociągu towarzyszy napływ wód gruntowych. Technika bezinwazyjna znajdzie zastosowanie również, gdy fachowcy natkną się na rury kanalizacyjne uszkodzone przez drzewostan.
Naprawa rurociągów metodą bezwykopową
Bezwykopowa naprawa instalacji to świetne rozwiązanie w przypadku uszkodzeń spowodowanych przez wrastające w rury korzenie drzew. Specjalistyczna ekipa hydrauliczna bez kucia jest w stanie zlikwidować awarie wynikające z rozsunięcia się rur lub ich pęknięć – zarówno poprzecznych, jak i przebiegających wzdłuż rury. Metodą bezinwazyjną można zlikwidować wgniecenia w obrębie przewodów kanalizacyjnych oraz rozwiązać problem wyciągniętych uszczelek. Bez konieczności wykopów fachowcy poradzą też sobie z odcinkami rur, które uległy zalaniu klejem i wymagają przywrócenia im drożności.
Naprawa instalacji bez kucia – rozwiązanie funkcjonalne i ekonomiczne
Naprawa instalacji bez potrzeby kucia rur to niesamowita wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy. Wiele czynności naprawczych w systemie kanalizacyjnym, które tradycyjnie wymagają czasochłonnego kucia, da się wykonać metodą bezinwazyjną i to w czasie znacznie krótszym niż z wykorzystaniem technik klasycznych. Niedługi czas usuwania awarii przekłada się na nakłady finansowe, jakie trzeba w związku z nią ponieść – koszty wynajęcia profesjonalnej ekipy będą zawsze zauważalnie niższy niż w przypadku, gdyby fachowcy musieli angażować swoje siły w kucie rurociągu. Ponadto wykorzystanie metody bezinwazyjnej wiąże się ze znacznie mniejszą ilością pyłu i brudu, a więc pozwoli zaoszczędzić czas, który pochłonęłoby sprzątanie po remoncie. Ta nowatorska technika napraw likwiduje też problem pozostawionych po działalności specjalistycznej ekipy otworów w ścianach i podłodze.